VI Regaty Branży TSL

30 maja na malowniczym jeziorze Niegocin nieopodal Wilkasów zwodowano jachty, aby przeprowadzić morderczy wyścig po trofeum oraz towarzyszącą zwycięstwu chwałę i wieczny splendor. O miano najszybszej łódki zawodów rywalizowały 24 załogi. Nasza agencja PR była współorganizatorem wydarzenia.
 

Do broni

Sobotni poranek. Temperatura 19 stopni Celsjusza, wiatr umiarkowany. Powietrze ciężkie od wszechobecnej adrenaliny nie pozwalało zapomnieć o tym, że znajdowaliśmy się w jednym z ważniejszych centrów sportów wodnych w Polsce. Wędrujące po nieboskłonie bladosine cumulonimbusy przysłaniały słońce, co zwiastowało wyśmienitą aurę dla sportowej rywalizacji. Nie dla wszystkich jednak był to poranek łatwy. U niektórych zawodników widać było wydolnościowe przemęczenie spowodowane intensywnym, trwającym do późnych godzin nocnych treningiem dnia poprzedniego. Krótka bosmańska odprawa i punkt 11:30 wciągnięta została flaga oznaczająca początek zawodów.

Naprzód marsz!

Pochmurniało. Łódki zostały ustawione w groźnie wyglądającym szyku. Przygryzione wargi i wzrok pełen skupienia zdradzały gotowość zawodników do walki o śmierć i życie. Szelest żagli powiewających dziko na wietrze przywoływał na myśl husarskie proporce wieńczące ustawione na sztorc kopie kawalerii autoramentu narodowego, której to nie raz udawało się przełamać opór skośnookiego Tatarzyna najeżdżającego bezbronne rubieże Rzeczypospolitej. Ruszyli. Najpierw powoli, nabierając prędkości, Omegi sunęły po powierzchni jeziora z taką lekkością, jakby w pewnym momencie siła tarcia przestała obowiązywać na Ziemi. Prosty odcinek nie dał się jednak wykazać skipperom, na emocje przyszedł czas później.
 

regaty organizacja - agencja ewentowa - transics - TSL

Kończ waść

Łódki rywalizowały z różnym szczęściem. Jedni skupili się na precyzyjnym sterowaniu jachtem, inni znów próbowali do mety dotrzeć wpław. Po zakończonym wyścigu załogi wróciły do ośrodka, gdzie cała ekipa VI Regat Branży TSL mogła oddać się wypoczynkowi po intensywnej rywalizacji sportowej.


regaty organizacja - agencja ewentowa - branża TSL

Nasza agencja PR współorganizowała trwające 3 dni Regaty. Oprócz wyścigu, który był kluczowym punktem wydarzenia, do dyspozycji gości zostały oddane gry i zabawy sportowe, basen i SPA. Pierwszego wieczoru była okazja potańczyć przy muzyce granej na żywo, a drugiego dnia wszyscy uczestnicy regat spędzili miło czas przy ognisku i szantach, wcześniej zdegustowawszy belgijskie piwa.

comments powered by Disqus